یه سوالی که مادرها می پرسند اینه که آیا برای بچه هر دفعه که ادرار میکنه میشه جایزه بگیریم آیا باباش میاد بگم براش جایزه بگیره که امروز بچه ۴ بار جیش کرده روی لگنش یا خیر؟ خیلی مادرها از این روش جایزه گرفتن استفاده می‌کنن. مامان عزیز برای هیچ چیز که یک روند طبیعی در زندگی است نباید جایزه بگیرید این یک روند طبیعی مثل جیش کردن پی پی کردن مثل خوابیدن مثل رشد کردن بزرگ شدن مثل غذا خوردن اصلا نباید جایزه بدید این یه دوره و یک مرحله از رشده که داره طی میکنه اصلاً جایزه نه.

اما تشویق می کنیم مثلا من خیلی کیف کردم به به که تو رفتی روی لگن نشستی به به آفرین خیلی کیف کردم یا بغلش کنی بوسش کنید این میشه تشویق کردن و باعث میشه ادامه راه را با انگیزه بیشتری بره. اینکه من دیدم این کار تو این میشه انجام داد. اونم نه هر دقیقه نه هر ساعت مثلا ۵ بار جیش کرد شما دو بار این کار را انجام بدید این بچه میفهمه کار طبیعیه باید انجام بده.

جایزه نگیرید جایزه شرطیش می‌کنه و همین میشه نقطه ضعف شما به محض اینکه بخواد از شما چیزی طلب کند چون بچه‌ها خیلی زبلن. خودشو نگه میداره شلوارشو خیس میکنه یا اینقدر شما را اذیت می کنه که شما براش جایزه بگیرید با جایزه گرفتن این کار کاملا طبیعی را خراب می‌کنیم تشویق خوبه انگیزه میده به هیچ وجه جایزه نمیدیم.

یه بازی هست برای مواقعی که بعضی بچه ها خودشون را نگه میدارن و اون اینه که یه قطار بازی انجام میدید. باید با بچه و عروسکاش یه قطار تشکیل بدید و راه بیفتید و گاهی وایسید و بگید ایستگاهه. مثلا ایستگاه غذا خوردن. می ایستیم مسافران پیاده میشم غذا می‌خورید. ایستگاه دوم ایستگاه یک فعالیت دیگر. ایستگاه دومم پیاده میشید و اون فعالیت انجام میدید. ایستگاه سوم ایستگاه دستشوییه می ایستید اول مامان میره دستشویی بعد عروسک میره و بعد بچه میره که همه مسافرید. این بازی کمک میکنه به بعضی بچه ها که دستشوییشون را نگه می‌دارن و مقاومت نشان می‌دهند.

دومین بازی هم بازی های دست ورزیه که به این مبحث مربوط میشه. مثلا گل بازی، خمیر بازی، و..
بازی های دست ورزی و کثیف کاری خیلی میتونه کمک کنه. (پایان)

پوشک گرفتن {قسمت۲۶}

کانال تربیتی نوردیده
Join

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار