قلبت را آرام کن
یک وقت هایی بنشین
نگاه كن به نعمت هايت
به خوشبختى هایت
و از همه مهم تر به حضور خدایی که تنهایت نخواهد گذاشت
باران را بی چتر بشناس
و بدان که خدا هميشه با توست

Channelقلبت را آرام کن یک وقت هایی بنشین نگاه كن به نعمت هايت به خوشبختى هایتمسئول روابط عمومی هیات کونگ فو و هنرهای رزمی آذربایجان غربی گفت: محمد ندایی، رزمی کار اهل ارومیه، مدال طلای مسابقات بین المللی جام صلح ۲۰۱۸ ارمنستان را کسب کرد./ ایرنا

gharbiما چون میدونستیم ذوب آهن کیسه رو میبره همون اول انتقامشون رو گرفتیم

کانال رسمی سکوی سرخ
sorkh2واکنش تاج به صحبت های جادوگر

حرف های فوتبالی آقای کریمی را گوش کردیم اما لحنی که او داشت لحن خوبی نبود.

کانال رسمی سکوی سرخ
sorkh2جدول بازی‌های خارج از خانه لیگ برتر؛ صدرنشینی مقتدرانه پرسپولیس

کانال رسمی سکوی سرخ
sorkh2آیا حجاب در زمان پیامبر هم اجباری بوده؟ کجای قرآن به حجاب زن امر کرده است؟

حکم پوشش اسلامی با نزول این آیه از قرآن اعلام گردید:

وبه زنان با ایمان بگو چشمهای خود را (از نگاه هوس‌آلود) فروگیرند، و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را – جز آن مقدار که نمایان است آشکار ننمایند و (اطراف) روسری‌های خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود)، و زینت خود را آشکار نسازند مگر برای شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدر شوهرانشان، یا پسرانشان، یا پسران همسرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرانشان، یا زنان هم‌کیششان، یا بردگانشان [=کنیزانشان‌]، یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند، یا کودکانی که از امور جنسی مربوط به زنان آگاه نیستند؛ و هنگام راه رفتن پاهای خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانی شان دانسته شود (و صدای خلخال که برپا دارند به گوش رسد). و همگی به سوی خدا بازگردید ای مؤمنان، تا رستگار شوید!» 

سوره مبارکه نور آیه۳۱

شان نزول این آیه چه بود؟

در روایت حضرت امام باقر(ع) آمده است:

یکی از جوانان مدینه با یکی از زنان مدینه روبرو شد. در آن زمان زنان روسری خود را به پشت گردن می انداختند. وقتی که آن زن از کنار این جوان گذشت، به آن زن خیره شد و از پشت سر به او نگاه می کرد. این جوان در پی او راه افتاد و داخل کوچه ای شد و در حال راه رفتن، استخوان یا شی ای که از دیوار بیرون زده بود، به او اصابت کرد و زخمی شد. او پیش خود گفت: باید خدمت پیامبر اسلام(ص) برسم و داستان را برای او بگویم. آن جوان نزد پیامبر آمد و پیامبر فرمود: چه شده است؟! در این حال جبرئیل نازل شد و این آیه را برای پیامبر آورد.

از این آیه و حدیث، وضع پوشش زنان عرب جاهلی به دست می آید. زنان جاهلی، پیراهنی می پوشیدند که سینه اش باز می ماند، روسری آنها تنها سر را می پوشانید و ادامه روسری از پشت گوش ها به پشت گردن انداخته می شد و در نتیجه گاهی برخی زینت های آنها دیده می شد. آیه شریفه نازل شد و دستور داد که روسری خود را طوری بپوشند که گوش، گردن، سینه و زینت های آنها دیده نشود و مسلمانان پس از نزول آیه، به آن عمل کردند.

وسائل الشیعه۷ ج ۱۴، ص ۱۳۸

مباهله قرن ۲۱

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار