تنیس روی میز در شیراز :))))

× روباه نارنجی? ×

تنیس روی میز در شیراز :))))  × روباه نارنجی? ×    ️سوال:  من ازشوهرم

️سوال:

من ازشوهرم خوشم نمياد چیکار بايد بکنم؟

️پاسخ:

پرسشگر محترم! ضمن تشکر از ارتباط شما با اين مرکز، لازم است شرايط زندگي شما با دقت بيشتري بررسي شود که متاسفانه ما اين اطلاعات را در اختيار نداريم.

بايد بررسي شود که چرا به همسرتان علاقه نداريد، از ابتدا اينگونه بوده است و يا رفته رفته بي علاقه شده ايد؟ چه راههايي را براي کاهش اختلافات و…طي کرده ايد؟ نسبت نقاط ضعف و قوت زندگي شما چگونه است؟ و… در سؤال سابق خود مطرح نموديد که يک ازدواج بدون علاقه داشته ايد و الان فقط دعوا و اختلاف است ولي آيا طلاق هميشه اولين راه است؟ آيا مسيرهاي ديگري را نيز امتحان کرده ايد؟ توصيه ما اين است که در اولين گام بياييد و مسير مشاوره را در پيش بگيريد. مشاوره حضوري آثار زيادي بر تفاهم و شناخت يکديگر دارد.

تجربه نشان داده است زوج هاي جوان در دوران عقدشان به خاطر عدم آشنايي با روحيات و اخلاقيات همديگر و اختلاف نظرها و اختلاف سليقه ها در مسائل جزئي زندگي دچار تنش مي شوند. كمال خواهي، مطلق نگري و ايده آل گرايي آنها اگر به همراه حلم و بردباري و سعه صدر نباشد شيريني دوران نامزدي را به تلخي تبديل مي كنند.

البته اختلاف نظر و عقيده در ابتداي زندگي براي دختر و پسري كه از خانواده هاي مختلف و روحيات متفاوت برخوردارند زياد دور از انتظار نيست و مشكل مهمي نيست، به شرطي كه زود حل شود و طولاني يا مكرر نشود. زيرا ازدواج چون نهال نوپايي است كه اگر در معرض مداوم طوفان اختلاف و درگيري ها قرار گيرد امكان شكسته شدن دارد. پس بايد هوشيار باشند و اجازه ندهند مسائل جزئي و سطحي خللي در زندگي آنها ايجاد كند.

حتما ميدانيد برخي از مشاوران دوران عقد را به برزخ زن و شوهر تشبيه مي كنند، چراكه زن و مرد نه به صورت كامل مستقل شده اند تا شرايط و قوانين زندگي مشترك بر روابط آنان حاكم باشد و نه اينكه مجرد هستند تا احساس رهايي و بي مسئوليتي دوران مجردي را داشته باشند، از اينرو برخي از رفتارهاي زن و مرد مقتضاي اين دوران است و پس از سپري شدن اين دوران و تشكيل زندگي مشترك خود به خود حل مي شود. در ضمن از آنجا كه دختر و پسر در ابتداي راه تشكيل زندگي مشترك هستند، هنوز در فضاي دوران مجردي هستند و با بسياري از وظايف يك فرد متاهل آشنا نيستند و به همين دليل ممكن است در برخي مواقع رفتارهايي از زن و مرد سر بزند كه موجب آزردگي شريك زندگي آنان شود.

پس توصیه می کنیم با کارشناسان و روانشناسان مسائل خانواده همراه با همسرتان گفتگو داشته باشید و یا با شماره ۰۹۶۴۰۰ با ما تماس بگیرید و فعلا از مسیر طلاق منصرف شوید.
موفق باشید.

ارسال سوالات از طریق ربات زیر:

️ ir bot

پرسش از طریق شماره تلفن زیر :

۰۹۶۴۰۰

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

حدیث

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار